SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE - OŚRODEK PRZEMYSKI

Dla narzeczonych

Narzeczonych, ale także pary chodzące ze sobą, nie mające jeszcze ustalonej daty ślubu, ale poważnie myślące o małżeństwie zapraszamy na "Rekolekcje dla Zakochanych"

To rodzaj przygotowania do sakramentu małżeństwa związany z metodą dialogu małżeńskiego wypracowaną przez Ruch Spotkań Małżeńskich. Wyrosły one z doświadczenia organizowanych przez Ruch rekolekcji dla małżeństw.

Spotkania prowadzone są metodą DIALOGU, które dadzą Wam szansę porozmawiania na tematy ważne, a czasem trudne do poruszenia między sobą, mogące jednak mieć istotne znaczenie zarówno przy podejmowaniu decyzji o zawarciu małżeństwa i dla trwałości Waszego związku.

Ponieważ program realizowany w trakcie spotkań spełnia wymagania Krajowego Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin, dlatego „Rekolekcje” zastępują obowiązkowe katechezy przedmałżeńskie. Otrzymacie ZAŚWIADCZENIE. Natomiast wymagane również do zawarcia związku nauki przedślubne musicie odbyć we własnym zakresie. Można oczywiście uczestniczyć w naukach prowadzonych w Klasztorze Ojców Dominikanów w Jarosławiu.

„Rekolekcje dla Zakochanych” są prowadzone w specyficzny sposób. Sposób ten nie polega na słuchaniu konferencji, ale na warsztatowej pracy uczestników stanowiących parę. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłana. I właśnie dzięki tej metodzie stały się bardzo popularne w wielu miejscach naszego kraju, zwłaszcza przy klasztorach dominikańskich w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

„Wieczory dla Zakochanych” prowadzą sąsiednie ośrodki np. rzeszowski.

Przeczytaj też świadectwa uczestników Rekolekcji dla Zakochanych.

Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem, to tutaj znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania.

Więcej na temat Spotkań Małżeńskich: www.spotkaniamalzenskie.pl